ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15475187
*
nr 1547 5187
Spegel
1960-tal, Ek, "Neptun", NYGE verken, 123x55 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 juni 2023
kl 18:22:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/6 17:57:53
1
200 kr
12/6 18:15:02
2
400 kr
12/6 18:15:54
1
300 kr
12/6 18:15:54
2
350 kr (Budbetjänt)
12/6 18:15:56
1
400 kr
12/6 18:15:56
2
400 kr (Budbetjänt)
12/6 18:16:00
1
450 kr
12/6 18:16:42
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyge verken spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:14
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:44
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:06
-
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:43
-
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1547 5187
Spegel
1960-tal, Ek, "Neptun", NYGE verken, 123x55 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 juni 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/6 17:57:53 | 1 | 200 kr |
12/6 18:15:02 | 2 | 400 kr |
12/6 18:15:54 | 1 | 300 kr |
12/6 18:15:54 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
12/6 18:15:56 | 1 | 400 kr |
12/6 18:15:56 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
12/6 18:16:00 | 1 | 450 kr |
12/6 18:16:42 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyge verken spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:14 -
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:06 -
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:43 -
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01